Election Survey 2018


Filter by: responses, no responses, all


Candidate
Party
Ward
Responded?
Elected?
Philip William Blakeney
Green
Tameside
Ashton Hurst
Paul Lee Buckley
Conservative
Tameside
Ashton Hurst
Dolores Lewis
Labour
Tameside
Ashton Hurst
Dot Buckley
Conservative
Tameside
Ashton St. Michaels
Bill Fairfoull
Labour
Tameside
Ashton St. Michaels
Hannah Mary Smee
Green
Tameside
Ashton St. Michaels
Vimal Choksi
Labour
Tameside
Ashton Waterloo
Lee Alan Huntbach
Green
Tameside
Ashton Waterloo
Kate Scott
Conservative
Tameside
Ashton Waterloo
Georgia Daisy Blakeney
Green
Tameside
Audenshaw
Peter Roy Harris
UKIP
Tameside
Audenshaw
Danny Mather
Conservative
Tameside
Audenshaw
Oliver David Ryan
Labour
Tameside
Audenshaw
Dawn Lesley Cobb
Conservative
Tameside
Denton North East
Jen Neild
Liberal Democrats
Tameside
Denton North East
Vincent Ricci
Labour
Tameside
Denton North East
Farmin Lord F'tang F'tang Dave
Official Monster Raving Loony Party
Tameside
Denton South
Aimee Louise Lumley
Conservative
Tameside
Denton South
Claire Reid (nee Francis)
Labour
Tameside
Denton South
Thomas Anthony Dunne
Conservative
Tameside
Denton West
Jean Margaret Smee
Green
Tameside
Denton West
Mike Smith
Labour
Tameside
Denton West
David Melvin
Green
Tameside
Droylsden East
Shaun Clive Offerman
Liberal Democrats
Tameside
Droylsden East
Susan Quinn
Labour
Tameside
Droylsden East
Matthew Stevenson
Conservative
Tameside
Droylsden East
Barrie Holland
Labour
Tameside
Droylsden West
Maurice Jackson
UKIP
Tameside
Droylsden West
Declan Lawrence Ruane
Conservative
Tameside
Droylsden West
Annie Train
Green
Tameside
Droylsden West
Jackie Lane
Labour
Tameside
Dukinfield
Lucy Turner
Conservative
Tameside
Dukinfield
Julie Wood
Green
Tameside
Dukinfield
Les Browning
Conservative
Tameside
Dukinfield Stalybridge
Linda Freeman
Green
Tameside
Dukinfield Stalybridge
Dave Tate
Independent
Tameside
Dukinfield Stalybridge
Eleanor Wills
Labour
Tameside
Dukinfield Stalybridge
Andrea Colbourne
Conservative
Tameside
Hyde Godley
Jim Fitzpatrick
Labour
Tameside
Hyde Godley
Philip King
Green
Tameside
Hyde Godley
Michael Baker
Green
Tameside
Hyde Newton
Peter Ball-Foster
Liberal Democrats
Tameside
Hyde Newton
Philip Fitzpatrick
Labour
Tameside
Hyde Newton
Michael Gibbins
Conservative
Tameside
Hyde Newton
Philip Chadwick
Conservative
Tameside
Hyde Werneth
Richard O'Brien
Liberal Democrats
Tameside
Hyde Werneth
Andy Kinsey
Labour
Tameside
Hyde Werneth
Nina West
Green
Tameside
Hyde Werneth
Irene Brierley
Green
Tameside
Longdendale
Janet Cooper
Labour
Tameside
Longdendale
Liam Tomlinson
Conservative
Tameside
Longdendale
Sally Anne Ashe
Liberal Democrats
Tameside
Mossley
Dean Tom Aylett
Independent
Tameside
Mossley
Lesley Ann Bill
Mossley Independent Community Party
Tameside
Mossley
Christine Clark
Green
Tameside
Mossley
Andrew Cooper
Conservative
Tameside
Mossley
Stephen Homer
Labour
Tameside
Mossley
Joyce Bowerman
Labour
Tameside
St. Peters
Trevor Clarke
Green
Tameside
St. Peters
Jeff McEwen
Conservative
Tameside
St. Peters
Laura Dias de Almeida
Green
Tameside
Stalybridge North
Sam Gosling
Labour
Tameside
Stalybridge North
Lee Grahame Stafford
Stalybridge Town Party
Tameside
Stalybridge North
David Tilbrook
Conservative
Tameside
Stalybridge North
Hugo Wils
Communist League
Tameside
Stalybridge North
Liam Billington
Conservative
Tameside
Stalybridge South
Jennifer Brayne
Independent
Tameside
Stalybridge South
Katy Flanagan
Labour
Tameside
Stalybridge South
Amanda Hickling
Green
Tameside
Stalybridge South